top of page
Vyhledat
  • Raduš

6 nejčastějších mýtů o virtuální realitě: opravdu škodí zdraví a skutečně je jen pro mladé?

Aktualizováno: 29. 3. 2023

O virtuální realitě koluje řada mýtů. Jak je to doopravdy? Skutečně virtuální realita škodí zdraví a izoluje hráče od okolního světa? V tomto článku se budeme zabývat, kde je pravda: nejčastější mýty o virtuální realitě jsou tu.


žena ve virtuální realitě s VR brýlemi

1. MÝTUS: Virtuální realita je jen pro hraní her

Jedná se o nejčastější mýtus: lidé si myslí, že VR brýle jsou novou herní technologií. Ano, brýle na virtuální realitu se sice primárně používají pro herní účely, ale postupně nachází uplatnění v dalších oblastech. Nevěříte? Například ve zdravotnictví slouží k rehabilitaci, učení a tréninku lékařů, ve školství k výuce jazyků a v průmyslu pro vývoj produktů a simulaci výrobních procesů.


2. MÝTUS: Virtuální realita způsobuje zdravotní problémy

Když byste se zeptali lidí na ulici, proč nechtějí brýle na virtuální realitu, odpověděli by vám, že se bojí, že z toho budou mít zdravotní problémy. Někteří lidé si myslí, že dlouhodobé používání virtuálních brýlí poškozuje zrak a způsobuje bolesti hlavy. Ve skutečnosti má většina VR brýlí ergonomický tvar, který minimalizuje nepohodlí a únavu. Pokud se i tak obáváte o své zdraví, poraďte se se svým lékařem (zejména při epilepsii) nebo se řiďte radou výrobců:


· VR brýle si pravidelně sundávejte a odpočiňte si od nich po dobu nejméně 10 minut po každé hodině hraní.


písmena a číslice virtuální realita

3. MÝTUS: Virtuální realita je drahá

Další mýtus o virtuální realitě je, že je příliš drahá. Nebudeme mlžit - opravdu narazíte na internetu na drahé VR brýle. Ale existují také cenově dostupné virtuální brýle, které stojí jen několik desítek dolarů. Pravdou je, že kupříkladu virtuální brýle Oculus Quest 2 jsou cenově srovnatelné s cenou herní konzole.


TIP: Nechce se vám investovat do nových virtuálních brýlí? Půjčte si je od nás na den, na víkend nebo na několik dní. Kurýr vám je doveze domů a zábava může začít!


4. MÝTUS: Virtuální realita vás izoluje od okolního světa

Někteří lidé se obávají, že se kvůli virtuální realitě odcizí s ostatními lidmi a izoluje je to od okolního světa. Nepropadejte depresím: virtuální realita je navržena tak, abyste mohli komunikovat s ostatními uživateli, promítat obraz z brýlí na obrazovku televize a podělit se o svoje zážitky. Existuje také mnoho aplikací, které vám umožní komunikovat v prostředí virtuální reality s lidmi ze všech koutů světa. Senzační, nemyslíte?


5. MÝTUS: Virtuální realita je jen pro mladé lidi

Starší generace si myslí, že VR brýle jsou jen pro mladé lidi, kteří jsou technologicky zdatní. Ve skutečnosti je virtuální realita užitečná pro všechny věkové skupiny, a to od dětí až po seniory. Na trhu s virtuální realitou existuje spousta her a aplikací, které jsou pro konkrétní věkové a zájmové skupiny. Virtuální realita tak pomáhá dětem s učením a seniorům s integrací po úrazech a nemocích.


žena ve virtuální realitě vyvrací mýty o virtuální realitě

6. MÝTUS: Virtuální realita je pro geeky a nadšence do technologií

Také máte virtuální realitu spojenou s geeky a počítačovými maniaky? Naopak! Virtuální realita se stává běžnější a přístupnější. V současné době si můžete VR brýle zapůjčit na narozeninové oslavy, na víkend dětem za odměnu nebo pro zábavu na zahradní party. Virtuální realitu si tak doslova osahá každý, kdo zahodí předsudky a nenechá se odradit mýty o virtuální realitě.


Chtěli byste zažít dobrodružství, vyzkoušet si různé hry, aplikace a profese a odreagovat se? Díky našim virtuálním brýlím Oculus Quest 2 to máte na dosah ruky! Jsme půjčovna virtuální reality a VR brýle s příslušenstvím vám doručíme až k vám domů. Kontaktujte nás ještě dnes!

29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page